Bezpieczne zakupy online: 6 kluczowych zasad!

utworzone przez | sty 4, 2021 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Zakupy online to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie, po które sięga coraz więcej  z nas. Szczególny wzrost zainteresowania zakupami online zaobserwowaliśmy w dobie pandemii. Kupowanie w sklepach stacjonarnych, preferowane do niedawna przez większość kupujących,  stało się niebezpieczne z uwagi na ryzyko zakażenia Covid 19, coraz częściej robimy zakupy online. Przewagą zakupów w sieci nad tradycyjną formą zakupu obok bezpieczeństwa jest bardzo szeroki wybór produktów, które nie zawsze są dostępne w sklepach stacjonarnych.

Nadal liczna grupa naszego społeczeństwa ma obawy, że zakupy online są skomplikowane. Wątpliwości często poddaje się też fakt czy zakupy online są bezpieczne.  Czy słusznie?

Jak bezpiecznie zrobić zakupy online?

Najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach. Dokonując zakupu w nowym miejscu, warto zastosować się do kilku zasad. A mianowicie:

I. Sprawdź wiarygodność sklepu internetowego.

Zweryfikuj czy na stronie internetowej sklepu podany jest nr NIP, Regon, VAT lub KRS sprzedającego. Jeśli tak, dane możesz sprawdzić w krajowy rejestrze. Sprzedawca lub sklep który nie podaje tych danych, wzbudza podejrzenia.

II. Zapoznaj się z regulaminem sklepu – zakupy online.

Regulamin sklepu zawiera najważniejsze informacje w których sprzedawca zawarł informacje dotyczące zasad zakupu online, praw jakie przysługują kupującemu.

III. Przyjrzyj się jakości opisów i zdjęć produktów.

Opisy z błędami lub niezawierające wszystkich istotnych informacji (np. rozmiary, rodzaj materiału, skład). Unikaj sprzedawców którzy posługują się bardzo niskiej jakości zdjęciami czy sprzedawców mających słabej jakości opisy nieadekwatne do wyjątkowo dobrych zdjęć.

IV. Zabezpieczenie strony.

Sprawdź czy początek adresu strony zawiera „https” – symbol krótki, będący certyfikatem bezpieczeństwa.

V. Formy płatności za zakupy online.

Jeśli pierwszy raz kupujesz w danym sklepie, najbezpieczniejszą formą płatności jest przesyłka „za pobraniem”. Płacisz za nią w momencie doręczenia Twojego zamówienia. Taka forma przesyłki jest nieco droższa od przesyłek opłaconych z góry, ale daje pewność, że zapłacisz tylko wtedy gdy otrzymasz swoją przesyłkę. Jeśli zdecydujesz się na płatność „za góry” przelewem czy kartą kredytową, zweryfikuj koniecznie kto jest operatorem płatności danego sklepu online. Dbaj o to, by był to znany i uznany operator. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko problemów z odzyskaniem środków w razie jakichkolwiek komplikacji.

VI. Dane osobowe.

Robiąc zakupy online zwróć uwagę kto jest administratorem Twoich danych osobowych. Nie musisz wyrażać zgody na subskrybcję newslettera, ale często zawierają one ciekawe informacje i oferty.

 

Informacje o tym, jak łatwo i bezpiecznie  złożyć zamówienie online w sklepie ModneDuzeRozmiary.pl znajdziesz tutaj>>>.

Zakupy w internecie

Jak skompletować podstawową garderobę?

Jak skompletować podstawową garderobę?

Chcesz dowiedzieć się jak skompletować garderobę i jakie podstawowe ubrania koniecznie powinnaś mieć w swojej szafie? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z...

0 komentarzy
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =